Żoliborz Artystyczny 1
  • Projekt Wnętrz: Klaudia Tworo, A. Cieślak
  • Stylizacja do sesji zdjęciowej: Maria Szymańska
  • Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

Zaprojektowany przez nas apartament znajduje się na Żoliborzu Artystycznym w Warszawie. Jest to nowoczesne osiedle zakładające osiem kolonii, przeplatane zielonymi dziedzińcami i placami zabaw. W założeniu osiedle to ma się stać połączeniem kameralnego miasteczka i nowoczesnej metropolii. Jak wskazuje sama nazwa osiedla, powiązane jest z motywem sztuki. Patronami osiedla są wybitni artyści mieszkający na Żoliborzu. Osiedle zdobią artystyczne murale i mozaiki. Wnętrza są równie nowoczesne co samo osiedle.

Inwestorzy, którzy zlecili nam projekt wnętrz w tej inwestycji to rodzina pięcioosobowa. Rodzice mieszkają tam z nastoletnią córką, młodszą córką i synem. Jest to rodzina bardzo aktywna, dzieci mają wiele zainteresowań. Obie córki trenują floret. Wnętrza miały zostać zaprojektowane przede wszystkim pod kontem funkcjonalności. Ponieważ jest dosyć duża rodzina, istotne dla inwestorów było maksymalne zagospodarowanie przestrzeni w szafy i schowki. Ponieważ rodzina prowadzi dosyć intensywny tryb życia, wnętrza miały zostać zaprojektowane w sposób komfortowy, wygodny, nowoczesny ale także z nutką elegancji.

Metraż inwestycji to 88,5 m2. W mieszkaniu znajduje się korytarz z dojściem do wszystkich pomieszczeń, salon z jadalnią i połączony z otwarta kuchnią, sypialnia z garderobą, pokój córki i synka, pokój starszej córki, WC i łazienka. Z sypialni i salonu jest wyjście na duże balkony. 

 

 

Najważniejsze dla inwestorów było maksymalne zagospodarowanie wnętrza w szafy i schowki. Obie córki trenują floret dlatego część szaf musiała zostać przeznaczona na torby szermiercze. Inwestorzy bardzo chcieli aby ich wnętrza były utrzymane w nowoczesnym stylu. Miały być jasne przełamane szarością z akcentami jasnego, ciepłego drewna. We wnętrzu miały się też pojawić delikatne akcenty nowoczesnej elegancji.

Postawiliśmy na neutralną kolorystykę bieli, szarości i przełamaliśmy ją ciepłym drewnem. Taka paleta dała swobodę kolorystyczną przy doborze dodatków, na późniejszym etapie. Jasne kolory optycznie powiększyły też wnętrze i nadały mu lekkości, co było istotne przy tym projekcie z uwagi na dużą ilość zabudów meblowych, które się tam pojawiły. W zasadzie każdym pomieszczeniu, oprócz farb pojawia się jakiś motyw dekoracyjny na ścianie. W salonie i w korytarzu pojawia się biała cegła dekoracyjna, w sypialni panele tapicerowane oraz piękna delikatnie geometryczna tapeta Khroma Square, w pokoju młodszych dzieci na ścianie pojawiają się dekoracyjne chmurki i panele tapicerowane, u starszej córki
równie dekoracyjne panele tapicerowane. W łazience pojawia się dekoracyjna tapeta Glamora, która nadaje ciekawego charakteru i stanowi główny element dekoracyjny w łazience. W całym mieszkaniu bardzo istotne są lustra. Optycznie powiększają przestrzeń, ale też wprowadzają ten element elegancji, który był istotny dla inwestorów.